تبلیغات
هرگز نگو هرگز - مطالب فروردین 1388
یکشنبه 9 فروردین 1388

خیلی ممنونم آقای دایی

   نوشته شده توسط: ایمان خردمند    

در یک روز از ایام نوروز در مقابل دیدگان بیش از صد هزار نفر تماشاگر ایرانی علاقمند به فوتبال، تیم ملی فوتبال ایران در مقابل رقیب دیرینه و تاریخی اش در ورزشگاه آزادی مغلوب شد. این باخت فقط شکست در یک مسابقه فوتبال نبود. شاید بردن این بازی از رفتن به جام جهانی هم ارزشمندتر بود. یعنی اگر ما این بازی را می بردیم و در نهایت به جام جهانی راه نمیافتیم؛ شاید اینقدر که امروز ناراحتیم؛ نارحت نبودیم.

بازی با عربستان از جهات زیادی برای ما اهمیت داشت ولی متاسفانه الان باید شاهد رقص عربی ها در مقابل میلیونها هوادار تیم ملی ایران باشیم و فقط افسوس و حسرت بخوریم.

آن روز که آقایان پنج نفر را معرفی کرده بودند تا به قید قرعه یکی را از کوزه درآورند. دستی از غیب برون آمد و آقای علی دایی که هنوز یکسال بیشتر سابقه مربیگری نداشت و به صرف اینکه ایشان تیم سایپا را قهرمان لیگ برتر کرده بود؛ به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.

آقایان (منظورم آقای علی آبادی مرد شماره یک ورزش ایران است که تا قبل از این پست مشغول پل سازی و اتوبان سازی در شهرداری تهران بود) اذعان کردند که آقای دایی چون شخص سرشناسی است و در فیفا آشنا دارد!!! گزینه مناسبی است برای مربیگری. آقایان دیده بودند که یورگن کلینزمن، رودی فولر و یا فن باستن پس از مدت کوتاهی از خداحافظی از بازی در میدان به عنوان مربی به میدان بر میگردند ولی نمی دانستند که آنها چه مراحلی را طی کرده اند تا به اینجا رسیده اند. در هر صورت آقای دایی مربی تیم ملی شد و همه جور ناز و ادایی کرد و از جواب دادن به کوچکترین انتقاد هم فروگذار نمی کرد. همه چیز برایش مهیا شد و همه جوره حمایت شد تا امروز که در یک روز از ایام نوروز تیمش مقابل عربستان دو بر یک بازی را واگذار کرد.

از من اگر بپرسید این تیم نباید به جام جهانی برود. اگر اینبار هم به جام جهانی برود همه اشکالات سرپوشانده می شود و ما می رویم و بعد از سه بازی (که قطعا یکی از یکی بدتر است) بر میگردیم. پس چه لزومی دارد که با غرور هفتاد میلیون ایرانی بازی شود. تیمی که اینچنین مربی داشته باشد. تیمی که برنامه بازیهای تدارکاتی اش الله بختکی باشد بهتر از این نمی شود. بعید میدان به جام جهانی صعود کنیم و به همین خاطر به دلیل عدم راهیابی تیم ملی به جام جهانی به آقای دایی میگویم:خیلی ممنونم آقای دایی، خیلی ممنونم!!!


در انتها بد نیست این دو پست مرتبط را هم بخوانید:

1- سلام آقای علی دایی

2- انتقاد علی آبادی: چرا پاس می دهید؟! دریبل بزنید!!!