تبلیغات
هرگز نگو هرگز - مطالب مهر 1388
چهارشنبه 22 مهر 1388

جراحی اقتصاد ایران

   نوشته شده توسط: ایمان خردمند    

تیتر دو روز پیش روزنامه جام جم این عبارت بود: جراحی اقتصاد ایران کلید خورد!!! صحبت از لایحه هدفمند کردن یارانه هاست و به قول آقایان جراحی اقتصاد ایران. اقتصاد بیماری که نفت این بلای سیاه بدتر و بدترش کرده.

صحبت از این است که 70% یارانه ها را 30% از مردم استفاده می کنند و سر بقیه بی کلاه می ماند و می خواهند یارانه ها را حذف کنند و به جای آن پول یارانه ها را به مردم بدهند. توجیه های زیبا و دهان پرکنی هم برای اینکار وجود دارد.

بنده نه در جراحی تخصص دارم و نه در اقتصاد. ولی حداقل این را می دانم که برای جراحی کردن یک بیمار یک سری مقدماتی صورت می پذیرد (مثلا باید قند و فشار خون تا یک محدوده خاص ثابت باشد) تا بیمار در حین جراحی و مراقبتهای بعد از آن دچار مشکل حاد و در بدترین حالت آن دچار مرگ نشود. آقایان ادعا می کنند اقتصاد ایران بیمار است و اینان جراحان زبده و البته جگردار (اشاره به جگر در فیلم اخراجیهای 1) که می خواهند اقتصاد ایران را کن فیکن کنند.سوال من این است: آیا این جراحان مقدمات پیش از جراحی را هم تدارک دیده اند؟!؟


سه شنبه 21 مهر 1388

برای سید عزیز

   نوشته شده توسط: ایمان خردمند    

امروز 21 مهر ماه است. تولد یک ایرانی عزیز و دوست داشتنی. امروز تولد سید محمد خاتمی است. نمی دانم باید او را سیاستمداری اندیشمند نامید یا اندیشمندی سیاستمدار. ولی این را خوب می دانم که او باب تازه ای از اخلاق و ادب را در سیاست ایران گشود که هر روز بارور و بارورتر می شود.

دوستانی که مرا خوب می شناسند می دانند که علاقه من به محمد خاتمی یک علاقه ذاتی است و من خاتمی را نه به عنوان یه فرد که به عنوان یک تفکر می شناسم. تفکری که خشونت در آن جایی ندارد و همه انسانها در آن دارای کرامت هستند. تفکری که دوست ندارد مردم هزینه قدرت طلبی حاکمانشان را بدهند. من و هم نسلان من اگر الان چیزی می گویند و چیزی می شنوند همه به برکت در زیستن در هوایی است که رئیس جمهورش خاتمی و وزیر فرهنگش مهاجرانی بودند.

این روزها صحبت از مقدمه چینی برای محاکمه آقای کروبی، جناب مهندس موسوی و آقای خاتمی است. یک کلمه نظر خود رابگویم که مردم یک بار طعم پیروی از یک فرد را چشیدند و تاوانش را هم دادند. این بار موسوی و خاتمی یک فرد نیستند . اینان انعکاس دهنده ی صداهای اکثریت جامعه خویش هستند. با محاکمه و خدای ناکرده دربند کردنشان قرار نیست این صداها منعکس نشود.

سید عزیز، تولدت مبارک. همیشه در سر نماز دعایت می کنم. هم تو و هم یاران و دوستدارانت را.


سبز باشید و امیدوار به مدد حضرت حق


سه شنبه 14 مهر 1388

ساده دلی

   نوشته شده توسط: ایمان خردمند    

در خبرها آمده بود که قرار است بزرگترین واگذاری بخش خصوصی صورت گیرد و مخابرات به بخش خصوصی واگذار شود. شرکت پیشگامان کویر یزد نیز دورخیز کرده بود که این واگذاری را ببرد و صاحب مخابرات شود.و ما هم به عنوان یک ایرانی یزدی خوشحال از اینکه قرار است پس از خرید مخابرات توسط پیشگامان، یزد رسماً قطب آی تی ایران شود. القصه ساعاتی قبل از شروع واگذاری با پیشگامان تماس گرفتند و گفتند که شما صلاحیت ندارید و از مزایده حذف می شوید.

یک شرکت بی نام و نشان که دشمنان می گویند منتسب به سپاه است در یک چشم به هم زدن 51 درصد سهام مخابرات را خرید و السلام.

داشتم فکر می کردم هم ما و هم دوستانمان در شرکت پیشگامان چقدر ساده دل بودند که فکر می کردند بزرگترین شاهراه ارتباطی ایران که البته می تواند یک کانال امنیتی امن هم باشد را می توانند با پول صاحب بشوند. این ساده دلی ما تمام بشو نیست. حدوداً چهار ماه پیش هم فکر می کردیم اگر دوستانمان را در اقصی نقاط ایران به رای دادن به موسوی تشویق کنیم؛ قرار است او رای بیاورد. البته نه اینکه تلاشمان بیهوده باشد؛ 11 میلیون نفر بیشتر از هر انتخاباتی پای صندوق آمدند و البته رای موسوی بیش از 13 میلیون نبود. غافل از این بودیم که اگر 50 میلیون هم به موسوی رای می دادند؛ باز هم کوپن موسوی 13 میلیون بیشتر اعتبار نداشت.

چقدر ساده دلیم ما !!!


پنجشنبه 9 مهر 1388

قدر عافیت

   نوشته شده توسط: ایمان خردمند    

یکی از خصوصیات آدمی اینه که هر چیزی رو که داره قدرش رو نمی دونه و هرچیزی رو که نداره در حسرتش می سوزه. سلامتی یکی از این چیزهاست که وقتی هست ارزشش پنهانه و وقتی نیست نبودنش عذابه.

این روزها منم در حسرت سلامتی هستم. نعمتی بزرگ که اگر نباشه و پادشاهی عالم رو هم داشته باشی زندگی هیچ ارزشی نداره.
قدر عافیت رو بدونید و به این جمله سعدی خوب توجه کنید که می فرماید: 

قدرعافیت کسی داند
که به مصیبتی گرفتار آید

خدای عالمیان همه بیماران رو شفا بده مخصوصا اون دسته از بیمارانی که دکترها دست رد توی سینه شون زدند.
التماس دعا
به امید فردایی سبز، سبز بیاندیشید.